Budowa domowego studia – kiedy mamy już pomieszczenie.

Budowa domowego studia – kiedy mamy już pomieszczenie.

Wybraliśmy już pomieszczenie, które będzie sercem naszego studia. Jest to początek drogi. Nie wydaliśmy jeszcze praktycznie żadnych pieniędzy, więc nie odczuliśmy żadnych strat. Idealną sytuacją jest posiadanie całego budynku, który będzie przeznaczony na organizację studia. Nie jest to jednak częsta sytuacja. Trzeba sobie radzić z tym co mamy. Przynajmniej na samym początku naszej przygody warto jest unikać sporych wydatków, które nie mają szans na zwrot. Po pewnym okresie może się okazać, że zostaliśmy z niczym. Wtedy nie będziemy mieli już żadnych szans na działanie w kierunku zarobkowym. Budowa kompletnie nowego budynku na rzecz studia jest bardzo dużym wydatkiem i raczej nie jest opłacalny. Być może takie działanie będzie dobrym pomysłem w późniejszym okresie, kiedy będziemy już znani na rynku i na koncie znajdą się już takie sumy, które pozwolą nam na tego typu budowę. Dobrze, wracamy do naszego pokoju, który będzie teraz domowym studiem. Najgorszy scenariusz to jedno pomieszczenie. Tak na prawdę w obecnych czasach nawet w jednym pokoju można zdziałać na prawdę wiele w kierunku muzycznym. Wszystko zależy od naszego pomysłu, oraz od organizacji danej przestrzeni, której każdy centymetr kwadratowy będzie dla nas bardzo ważny. Działanie w spartańskich warunkach bardzo wiele uczy. Jest to okres, w którym zdobywamy doświadczenie i w późniejszym okresie będziemy mogli docenić możliwości, które będziemy mieli.

Surowy pokój

Na razie mamy tylko pomieszczenie. Dobrze jest pozbyć się wszystkiego co znajduje się w danym pokoju, który został wybrany na studio. Wtedy będziemy mogli realnie zauważyć ile mamy miejsca do dyspozycji. Kiedy już to zrobiliśmy i możemy ocenić to jak bardzo możemy działać – należy przejść do konkretów i wydawania pieniędzy, czyli najmniej przyjemniej partii budowy tego miejsca. Studio to pomieszczenie, które musi być wygłuszone. Akustyka jest niezwykle istotna. Dzięki niej możemy działać na wysokim poziomie i tym wyróżniać się na tle innych domowych nagrań, które często są dalekie do ideału, jeżeli chodzi o ich jakość wykonania. Grubość ścian ma tutaj duże znaczenie. Im grubsze tym lepiej będą nas izolowały. Dobrze jest już na samym początku wybrać miejsce samych nagrań i w nim przemyśleć sprawę zamontowania paneli akustycznych, które w dobry sposób zapewnią nam odpowiednią akustykę naszego pomieszczenia. Potem dobrze jest przejść do sprawy drzwi. Tutaj pojawi się spory wydatek. Dobre drzwi akustyczne potrafią kosztować tyle co średnia wypłata w naszym kraju. Można oczywiście kupić tańszy model takich drzwi, który i tak sprawdzi się dużo lepiej niż klasyczne drzwi, które używa się w domowych warunkach. Podobnie jest z oknem. Jeżeli pomieszczenie posiada okno to trzeba je dobrze wygłuszyć. Istnieje na to wiele sposób. Można kupić np. dany model okien, które przy dobrym zamontowaniu pozwoli nam na pełne odizolowanie od reszty świata, który niekoniecznie będzie chciał słuchać naszych nagrań, dobrze jest pamiętać o innych w takim działaniu.

https://pozyczkolog.pl/ to strona, która może pomóc nam w wyborze pożyczki. Na stronie https://pozyczkolog.pl/ możemy dowiedzieć się bardzo wiele w tym zakresie. Warto jest być świadomym swoich decyzji. Będzie to dobre podejście w biznesie. Bez niego będzie nam bardzo ciężko zdobywać nowe możliwości i klientów.

Materiał partnera


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.