Czy warto przenieść siedzibę firmy do wirtualnego biura ?

Czy warto przenieść siedzibę firmy do wirtualnego biura ?

Wirtualne biura to bardzo popularna usługa, szczególnie w takich dużych miastach jak Warszawa czy Londyn. Miasta takie dają dużą anonimowość prowadzonego biznesu i może okazać się, że lepiej mieć siedzibę spółki w Warszawie niż w małej miejscowości, gdzie można zostać największym podatnikiem i być pod lupą wszelkich możliwych urzędów.

Warto więc rozważyć opcję jaką stanowią wirtualne biura w Warszawie.

Czym są wirtualne biura w Warszawie i czy to bezpieczne rozwiązanie ?

Wirtualne biura udostępniają swój adres dla innych podmiotów gospodarczych.

Dzięki temu przedsiębiorca tworzący spółki np. spółki celowe niezależnie od miejsca swojego zamieszkania może spółkę założyć pod wyglądającym poważnie, warszawskim adresem. Teoretycznie będzie to adres wirtualny, gdyż taka nazwa bierze się od terminu wirtualne biuro, ale w praktyce obecnie działające wirtualne biura w Warszawie to lokale całkowicie realne i dobrze przygotowane by pełnić rolę siedziby firmy.

Jak wygląda siedziba firmy w biurze wirtualnym ?

Na przykładzie firmy prowadzącej dwa wirtualne biura w centrum Warszawy, czyli VSL-System opowiemy tu jak zorganizowana jest oferta wirtualnych biur dla przedsiębiorców.

Na początku firma ta wyszukuje odpowiednie lokalizacje na wirtualne biura. Są to lokalizacje w Śródmieściu Warszawy, w zabytkowych kamienicach. Kamienice takie świetnie nadają się na wirtualne biura, gdyż jest w nich dużo firm i kancelarii prawnych.

Później w lokalu wirtualnego biura tworzone są sale do spotkań oraz wirtualny sekretariat.

Wirtualny sekretariat zajmuje się odbiorem korespondencji dla klientów wirtualnego biura. Korespondencja może być skanowana do PDF i wysyłana emailem w załączniku. Dzięki temu przedsiębiorcy z odległych miejsc Polski nie muszą do wirtualnego biura za często przychodzić. Jedyne co jest obowiązkowe prawnie to aby posiedzenie zarządu ( przynajmniej raz do roku ) odbyło się w siedzibie spółki. Z posiedzenia tworzony jest protokół zgłaszany później do KRS. Dlatego wirtualne biura posiadają właśnie sale do spotkań. Są to salki konferencyjne do których wchodzi od 6-10 osób i można w nich także organizować inne spotkania. Klienci z Warszawy, którzy prowadzą działalność gospodarczą a siedzibę mają w biurze wirtualnym organizują w salkach spotkania z kontrahentami, szkolenia czy rekrutacje. Wirtualne biuro to więc realna konkurencja do wynajmu prawdziwych biur, w szczególności gdy przedsiębiorca nie musi każdego dnia organizować szkoleń, rekrutacji i spotkań tylko robi to kilka razy w miesiącu. Pięć godzin sal spotkań jest w ofercie ww. firmy wliczone w abonament za wirtualne biuro, więc korzystanie z sal kilka razy w miesiącu jest po prostu gratis. To samo dotyczy zwołania posiedzenia zarządu w spółce. Jeśli będzie ono raz do roku to nikt nie będzie wymagał uiszczenia za to jakiejkolwiek opłaty.

Jak znaleźć wirtualne biuro ?

Można przejść się po Śródmieściu Warszawy i zapoznać z ofertą VSL-System. Firma ma wirtualne biura pod adresami w centrum ul. Mazowiecka 11 lok. 49 oraz Warszawa Al. Jerozolimskie 85 lok. 21. Można też zadzwonić na numery tel: 22 625 39 09, tel: 22 657 22 36. Oferta firmy obejmuje wirtualne biuro z salami do spotkań, ale są także inne opcje jak na przykład warszawski stacjonarny numer telefonu czy pomoc prawnika mieszczącego się w centrum Warszawy i prowadzącego sprawy gospodarcze przed warszawskim sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *