Własna strona www od podstaw

Własna strona www od podstaw

Obecność w Internecie przydaje się nie tylko podczas prowadzenia biznesu. Internet jest dziś wygodną platformą, na której możemy dzielić się ze światem swoimi pomysłami, przemyśleniami i twórczością. Media społecznościowe przy wszystkich swoich zaletach mają również spore ograniczenia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, które nie będzie nas ograniczać jest strona internetowa.

Co jest potrzebne do stworzenia własnej strony internetowej?

Do stworzenia własnej strony www będziemy potrzebować hostingu, domeny oraz kodu strony. Pod pojęciem hostingu kryje się serwer, który będzie przechowywać pliki naszej strony. Domena to nazwa strony, którą będziemy wpisywać w pasku przeglądarki. Jak wybrać hosting i domenę? Wybierając hosting nie musimy skupiać się na drogich ofertach. Na początek ważne, żeby taki hosting miał zapewniony nielimitowany transfer. Jest to warunek, który powinien wystarczyć do prawidłowego funkcjonowania strony www.

własna strona internetowa

Własna strona internetowa – o czym trzeba pamiętać?

Pojemność nawet najmniejszych hostingów zazwyczaj wystarcza do tego, żeby zmieściła się tam własna strona internetowa. Domena powinna być krótka i łatwa do zapamiętania. W przypadku domeny i hostingu musimy zwrócić baczną uwagę na koszt odnowienia. Jeżeli mamy wybrany hosting i domenę to możemy przystępować do stworzenia strony. Dobrym sposobem na szybkie stworzenie własnej strony www jest system zarządzania treścią WordPress. W obsłudze przypomina on tradycyjny edytor tekstu. Możemy stworzyć profesjonalną i estetyczną stronę www bez konieczności napisania nawet linijki kodu.

Podsumowując, własna witryna w internecie jest obecnie w zasięgu ręki. Warto jest być aktywnym w sieci. Dzięki temu możemy budować nasz wizerunek, który może przydać się na przykład na rynku pracy.

abinvesting.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.