Praca bez studiów – programowanie – czy to możliwe?

Praca bez studiów – programowanie – czy to możliwe?

Jesteś po studiach, wykonujesz zawód, do którego przygotowywałeś się na uczelni. Teraz czujesz, że to nie to. Sądzisz, że zostanie programistą w tym wieku jest niemożliwe?

W rzeczywistości jest przeciwnie

Znam wiele osób które zdecydowały się na takie przebranżowienie i udało im się. Wykonują pracę z której czerpią ogromną satysfakcję, a przy okazji dostają wysokie wynagrodzenie. Aby zostać programistą bez studiów potrzeba dużo samozaparcia i wiary w siebie. Przyda ci się jakiś kurs, po którym uzyskasz certyfikat, który możesz wpisać do CV. Bardzo ciekawą opcją są tzw. Bootcampy, które nastawione są na szybkie (najczęściej półroczne) wykształcenie kompetentnego pracownika. Często pomagają one w skompletowaniu CV, a nawet znalezieniu pierwszej pracy. Oczywiście wiedząc jakie pieniądze oferuje branża programistów musisz wiedzieć, że taki kurs również nie będzie należał do tanich.

Zobacz także: https://dmcp.com.pl/zawod-przedstawiciel-handlowy/

praca bez studiów programowanie

Programowanie – praca bez studiów

Jeśli czytasz ten artykuł, a jesteś w wieku przed studiami to oczywiście polecam Ci pójście na studia. Zapoznasz się tam z wieloma zagadnieniami, które nawet jeśli wylecą ci z głowy to przynajmniej ich nazwa może ci zostanie. Dzięki takiej wiedzy będziesz mógł wygooglować o co chodziło w danym pojęciu. Na studiach nauczysz się znacznie więcej niż na pół rocznym kursie. Również firmy wolą zatrudniać osoby, po skończonych studiach. Jednakże mała  furtka pozostaje otwarta dla tych po bootcampie. Nie wiesz jak zostać programistą bez studiów?

Praca w IT

Wiele osób pracujących w IT nie ma wykształcenia związanego z tym kierunkiem. Dodatkowo taka praca jest najlepiej płatną pracą w Polsce. Możesz pomyśleć również o sprzedaży B2B aplikacji, systemów internetowych i innych. Praca w IT w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularna i jest na nią wysokie zapotrzebowanie.

Zobacz: Praca pasja czy obowiązek

programowanie bez studiów

Praca bez studiów

Gdzie szukać pracy bez wykształcenia? Najlepszym sposobem jest szukanie jej w sieci. Wystarczy że poszukasz jej wpisując w wyszukiwarkę hasło 'praca bez studiów’. Pośród ofert wyszukaj takiej która najbardziej pasuje do Ciebie. Jeśli szukasz pracy jako programista a nie masz wyksztalcenia w tym kierunku warto zacząć od kursów i szkoleń. Pozwoli to na zainteresowanie Twoim CV rekruterów oraz będziesz czuł się pewniej podczas rozmowy.

dbmakler.pl