Jak rozliczyć PIT-36 nie wychodząc z domu?

Jak rozliczyć PIT-36 nie wychodząc z domu?

Wiele osób zastanawia się, czy PIT 36 lepiej rozliczyć w sposób tradycyjny, czy może też przez internet. Sprawdźmy więc, które rozwiązanie zapewnia więcej korzyści. Dowiedzmy się także, jak właściwie wypełnić formularz PIT online. 

Deklaracja PIT 36 adresowana jest do podatników, których dochody za poprzedni rok nie były uzyskane za pośrednictwem płatnika. Dotyczy ona przede wszystkim osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, rozliczaną według skali 18% oraz 32%. Formularz ten nie obowiązuje jednak podatników rozliczanych poprzez ryczałt ewidencjonowany. Składanie deklaracji podatkowej raczej nigdy nie kojarzyło się nam z czymś przyjemnym. Wielu z nas wstrzymuje się z wysłaniem PIT-36 w 2020 roku do ostatniej chwili, gdyż wizja konieczności wypełniania sterty dokumentów, jest po prostu przerażająca. Rozliczenie PIT-36 to jednak obowiązek ciążący na każdej osobie generującej przychody finansowe z tytułu prowadzenia własnej firmy. Musimy go wypełnić i po prostu nie mamy innego wyboru. Na szczęście obecnie może być to znacznie łatwiejsze. Jak szybko złożyć deklarację PIT-36

Rozliczenie PIT 36 przez internet — dlaczego warto? 

Jest kilka metod pozwalających nam rozliczyć PIT 36. Nie ulega jednak wątpliwości, że przesłanie deklaracji PIT 36 przez Internet, jest po prostu sposobem najwygodniejszym dla każdego podatnika. Dlaczego? Przede wszystkim, ponieważ pozwala nam zaoszczędzić niezwykle dużo czasu, a żeby dostarczyć PIT 36 Online do Urzędu Skarbowego, nie musimy nawet wychodzić z domu. PIT 36 za 2019 rok z łatwością rozliczymy między innymi na stronie https://www.pitax.pl/pit36/. Platforma jest bardzo prosta w obsłudze, a dostępny na niej intuicyjny Program do rozliczenia PIT 36, pozwoli szybko wypełnić formularz. Co więcej, w razie jakichkolwiek wątpliwości, możemy skorzystać z dostępnych na stronie wskazówek. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że wypełniony już druk PIT-36, przesyłany jest bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Co więcej, dostajemy także potwierdzenie doręczenia. 

Pit 36 – koszty uzyskania przychodów

Wypełniając formularz PIT-36 pamiętajmy, by w razie takiej możliwości uwzględnić w nim koszty uzyskania przychodów. W kategorię tę wpisują się wszelkie wydatki, które musiały zostać poniesione, by uzyskać przychód finansowy z danego tytułu. Koszt uzyskania przychodów wykazany w deklaracji zmniejsza podatek, w zamian za straty, niezbędne do czynienia zawodowych obowiązków. To, jakie koszty uzyskania przychodu w 2020 obowiązują, sprawdzimy bez problemu w internecie.