Masz długi? Sprawdź gdzie szukać profesjonalnej pomocy

Masz długi? Sprawdź gdzie szukać profesjonalnej pomocy

Długi to niestety powszechne zjawisko w polskim społeczeństwie. Niejednokrotnie, zaciągając zobowiązanie dużo ryzykujemy. Sytuacja zaczyna być dramatyczna, kiedy raty jednego kredytu pokrywamy kolejną pożyczką lub chwilówką. Bardzo często osoby zadłużone nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą spirala zadłużenia i zaczyną szukać pomocy dopiero wtedy, gdy ich sytuacja finansowa chyli sie ku upadkowi.

Według danych publikowanych przez BIG InfoMonitor, pod koniec 2018 niemal 3 miliony osoby miały problem z terminową spłatą zobowiązań. Jeśli trudności w pokryciu długu mają charakter przejściowy i są związane np. ze zmianą pracy, wówczas nie musimy liczyć się z poważnymi konsekwnecjami. Jeśli jednak zadłużenie znacznie przekracza możliwości finansowe dłużnika, koniecznie jest wsparcie osób trzecich lub instytucji.

Świadomość problemu 

Kluczowe w ratowaniu swoich finansów jest uświadomienie sobie skali problemu. Przede wszystkich warto zidentyfikować wszystkie długi i dokonać obiektywnej oceny sytuacji. Takie rozwiązanie pozwoli Ci opracować odpowiednią strategię działania, która da Ci odpowiedź czy jesteś w stanie poradzić sobie z zadłużeniem sam, czy jednak niezbędna jest pomoc w oddłużaniu świadczona przez Kancelarę Antywindykacyjną. 

Spłata długów powinna znaleźć się wysoko na Twojej liście priorytetów, gdyż w innym przypadku grozi Ci spirala zadłużenia. Pomoc zadłużonym świadczona przez firmy zewnętrzne jest jak najbardziej uzasadniona. Udając się na konsultację, warto mieć ze sobą wszystkie dokumenty, a więc umowy kredytowe, wezwania do zapłaty, czy też dowody wpłat. Pozwoli to specjalistom na szybszą analizę sytuacji oraz przedsięwzięcie kroków mających na celu umorzenie bądź złagodzenie długu.

Gdzie szukać pomocy?

Dobrym rozwiązaniem może okazać się nawiązanie kontaktu z fundacją pomocy zadłużonym. Charakter działalaność tychże organizacji jest ukierunkowany na aktywizowanie dłużnika oraz edukowanie go w zakresie właściwego zarządzania finansami. Pomoc zadłużonym może obejmować m.in. spotkania z psychologiem, porady prawne, szkolenia dotyczące planowania budżetu oraz inne warsztaty na temat finansów. Zaletą tej opcji jest to, iż fundacje pomocy zadłużonym oferują zazwyczaj bezpłatne wsparcie.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa i Twój dług nie jest efektem Twojej nieodpowiedzialności, wówczas możesz zasięgnąć wsparcia Funduszu Sprawiedliwości. Pomoc w oddłużaniu obejmuje zarówno pomoc niematerialną, jak i finansową. Fundusz Sprawiedliwości pomaga zazwyczaj tym, którzy spotkali się ze zbyt wysokimi opłatami kredytowymi, nielegalnymi praktykami windykacyjnymi, czy też klauzulami niedozwolonymi w umowach kredytowych.

Jeśli jednak zależy Ci na kompleksowym wsparciu prawników, ekonomistów i biegłych sądowych, którzy są gotowi w pełni zaangażować się w Twoją sprawę, postaw na współpracę z kancelarią antywindykacyjną. Pozwoli Ci to anulować dług lub uzyskać dogodne warunki jego spłaty. Profesjonalną pomoc w spłacie długów możesz uzyskać od poznańskiej Kancelarii Pomocy Dłużnikom, która cieszy się dużym uznaniem Klientów z całej Polski. Więcej informacji odnajdziesz na stronie internetowej: http://kancelaria-pomoc.pl/