Prawnik z Warszawy pomoże w prowadzeniu firmy

Prawnik z Warszawy pomoże w prowadzeniu firmy

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością sporządzania wielu umów, regulaminów i aktów wewnętrznych. Nieprawidłowości w tym zakresie mają szereg poważnych konsekwencji, dlatego ich uniknięcie jest ważne bez względu na to, jak duża jest firma i ile osób zatrudnia. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie przygotowywania i opiniowania umów, postaw na obsługę prawną dla firm. Prawnik z Warszawy z pewnością pomoże Ci w profesjonalny sposób.

  1. Na czym polega obsługa prawna firm?
  2. Sporządzanie i opiniowanie umów z pomocą prawnika – zalety

Stworzenie działu prawnego w małej firmie jest zwykle niemożliwe. Wysokie koszty związane z zatrudnieniem własnego prawnika są nie do zaakceptowania dla niewielkich przedsiębiorstw, których przychody są ograniczone. Nie oznacza to jednak, że mikroprzedsiębiorstwa są skazane na konieczność radzenia sobie bez pomocy prawnika – wystarczy, że skorzystają z usług prawniczych im dedykowanych. Taką usługą jest obsługa prawna firm. Dowiedz się o niej więcej.

Na czym polega obsługa prawna firm?

Obsługa prawna firm polega na świadczeniu różnych usług związanych z gałęziami prawa, dotyczącymi działalności danego przedsiębiorstwa. Prawnik z Warszawy wspiera firmę w zakresie prawa skarbowego, gospodarczego, administracyjnego, pracy, spółek itd. Dzięki temu wiele spraw można załatwić w sposób w pełni profesjonalny, zyskując pomoc w zrozumieniu zawiłych przepisów oraz ich prawidłowym interpretowaniu.

Obsługa prawna firm obejmuje szeroki zakres usług, przydatnych na każdym etapie prowadzenia działalności. Osoby chcące założyć przedsiębiorstwo mogą skorzystać z pomocy radcy prawnego w wyborze najlepszej formy biznesowej (np. spółki cywilnej, z o.o., komandytowej). Ponadto prawnik zajmuje się obsługą korporacyjnych spółek prawa handlowego, pomaga w ich rejestracji oraz wprowadzaniu zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, prawnik oferujący obsługę prawną firm, zajmuje się windykacją należności. Windykacja obejmuje zarówno wysyłanie przedsądowych wezwań do zapłaty, jak i wejście na drogę sądową z reprezentowaniem klienta podczas procesu. Dodatkowo radca negocjuje umowy z partnerami handlowymi i obsługuje organy wewnętrzne spółek.

Sporządzanie i opiniowanie umów z pomocą prawnika – zalety

Ważnym elementem usługi prawnej firm jest sporządzanie umów dla klienta oraz opiniowanie umów, które klient zamierza zawrzeć z kontrahentami. Dzięki otrzymaniu fachowej opinii, znacznie łatwiej jest zmienić niekorzystne zapisy w umowie i przekształcić dokument w taki sposób, by przyniósł obu stronom jak największe korzyści. Ponadto prawnik może wydać opinię dotyczącą zawartej wcześniej umowy. Jego doświadczenie i wiedza umożliwią zerwanie niekorzystnego kontaktu przed czasem bez ponoszenia kar lub przekształcenie jego zapisów w taki sposób, by nie naruszały norm prawa.

Porady prawne dla firm są kierowane również do przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia podczas tworzenia umów i regulaminów dla pracowników, instrukcji, procedur wewnętrznych oraz innych aktów dotyczących działania firmy. Radca prawny dodatkowo dokonuje analiz prawnych i podatkowych, dzięki czemu zawierane umowy nie powodują niepotrzebnego podnoszenia wysokości płaconych podatków ani łamania prawa poprzez zaniżanie wysokości należnych danin.

Obsługa prawna firm może obejmować również inne usługi w zależności od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Dzięki temu jest to wsparcie skrojone na miarę, odpowiednie dla firm każdej wielkości działających w różnych branżach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.