Choć może nam się wydawać, że ten temat nas nie dotyczy, to w każdej chwili może się to zmienić. Oczywiście nikomu nie życzymy negatywnych doświadczeń z medycyną, jednak każdego dnia do tego dochodzi. Wiele osób nie jest przygotowanych na taki obrót sprawy. Dlatego też powinniśmy jak najczęściej poruszać temat, który będzie uświadamiał wszystkich w kwestii walki o odszkodowania za błędy medyczne. Warto wiedzieć, co robić w momencie, gdy operacja zostanie błędnie przeprowadzona lub zostanie wystawiona zła diagnoza. Zawsze mamy możliwość walki o swoje prawa!
Kiedy dochodzi do błędu medycznego?
Nie zawsze nieudana operacja lub śmierć pacjenta na stole jest błędem medycznym. Niestety, ale czasem nie da się komuś pomóc. To z pewnością ogromny ból i smutek, który będzie towarzyszył bliskim przez długi czas. Jednak często nasze podejrzenia o błędzie medycznym są bezpodstawne. Jak więc sprawdzić, czy mamy rację? Najlepiej jest udać się do kancelarii prawnej, w której adwokat pomoże nam w prawidłowym rozpoznaniu na podstawie faktów. Będziemy wtedy wiedzieć, czy możemy dochodzić swoich praw. Zawsze, gdy mamy podejrzenia odnoście błędu medycznego powinniśmy najpierw upewnić się u adwokata lub radcy prawnego, czy rzeczywiście mamy do tego podstawy.
Odszkodowanie za błędy medyczne – co możemy wywalczyć?
Uzyskanie odszkodowania za błędy medyczne nie jest proste. Trzeba mieć na uwadze, że większość szpitali ma naprawdę świetnych prawników. Dlatego polubowne dojście do porozumienia w sprawie odszkodowania jest prawie że niemożliwe. Najczęściej trzeba więc wejść na drogę sądową. Dobry prawnik, doświadczony w podobnych sprawach, będzie tutaj koniecznością. Tylko wtedy mamy szansę na uzyskanie odszkodowania dla siebie lub bliskiej osoby. Jak znaleźć taką osobę? Najłatwiej jest skorzystać z Internetu. Kancelarie adwokackie posiadają opisy spraw, w których się specjalizują. Tak można znaleźć prawnika, który zna się na błędach medycznych. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie warunków umowy z takim specjalistą. Może być to ustalona z góry cena, ale także np. procent z uzyskanej kwoty odszkodowania.
Kiedy walczyć o odszkodowanie za błędy medyczne?
Jeśli specjalista oceni, że rzeczywiście doszło do błędy medycznego, to koniecznie podejmij się walki o swoje prawa. Warto starać się o odszkodowanie i choć tak wynagrodzić krzywdy, których się dopuszczono. Pamiętaj jednak o tym, aby nie kierować się emocjami i uczuciami. Może to spowodować, że nie będziesz trzeźwo oceniać sytuacji i podejmować słusznych decyzji. Najlepiej jest znaleźć adwokata, który doskonale zna się na podobnych sprawach i odpowiednio poprowadzi wszystkie działania. Fachowa pomoc jest nieoceniona przy odszkodowaniach za błędy medyczne. Koniecznie więc dopilnuj wszystkich spraw i walcz o swoje prawa! Może być to ciężka i nierówna walka, jednak warto się jej podjąć.