Medyczny Assistance – co to za ubezpieczenie?

W jaki sposób możemy zadbać o swoje bezpieczeństwo pod względem medycznym? Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest tzw. Assistance medyczny. Czym jest ta usługa i w ramach jakiego ubezpieczenia możemy z niego skorzystać? Podpowiadamy.

Co musisz wiedzieć na temat medycznego Assistance?

Jeśli termin Assistance kojarzy Ci się z ze wsparciem ubezpieczyciela po wypadku lub innych sytuacjach na drodze (np. wezwanie lawety czy ślusarza do odzyskania zatrzaśniętych kluczyków w aucie), to nie jest to złe skojarzenie. Medyczny Assistance działa na podobnej zasadzie – w sytuacji, która tego wymaga, towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszt usługi związanej z potrzebami zdrowotnymi. Najczęściej mówimy o takich usługach jak transport medyczny, dowóz leków, wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki, dostęp do infolinii medycznej, czasami też w ofertach znajdziemy możliwość skorzystania z psychologa czy zorganizowanie opieki nad dziećmi w trakcie hospitalizacji. Dokładne możliwości mogą się różnić w zależności od oferty i towarzystwa ubezpieczeniowego, które wybraliśmy. 

Assistance medyczny jest rozszerzeniem do polisy na życie, co oznacza, że praktycznie nie spotyka się osobnej oferty tego typu. Assistance może być ograniczony czasowo w inny sposób, niż jest polisa na życie, której czas obowiązywania jest zazwyczaj znacznie dłuższy (np. 20-30 lat). Wszystko jednak zależy od ostatecznych ustaleń między ubezpieczonym a firmą, z którą zawiera umowę. Warto zwrócić uwagę na to, jak często (np. w ciągu roku) możemy skorzystać z danej usługi bez dodatkowych kosztów. Ponadto nie każda usługa będzie dla nas istotna, np. w kontekście dzieci czy bliskich. 

Ile kosztuje Assistance medyczny?

Jak już wspomnieliśmy, medyczny Assistance jest rozszerzeniem polisy na życie. Nie wpływa jednak znacząco na wysokość miesięcznej składki i wiąże się z dopłatą kilku, kilkunastu złotych. Koszt składki w przypadku polisy na życie uzależniony od wielu czynników, począwszy od wieku osoby ubezpieczonej, po sumę ubezpieczenia i szczegółowy zakres umowy. Stawki mogą się także różnić w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Jak wybrać dobrą polisę na życie?

Biorąc pod uwagę, jak wiele okoliczności musimy wziąć pod uwagę, aby wykupić korzystne ubezpieczenie na życie, to samodzielne podejmowanie decyzji może być niezwykle trudne. Co zrobić w takiej sytuacji? Możemy szukać samodzielnie informacji w internecie, ale to nie daje nam możliwości otrzymania odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Możemy skorzystać z jeszcze innej możliwości: wizyta w multiagencji Eurofinance. Dlaczego warto? W naszych biurach pomagamy klientom wybrać właściwe ubezpieczenie, czyli takie, które odpowiada ich możliwościom finansowym i potrzebom ochrony swojego majątku. Jednocześnie mamy dostęp do ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu nie tylko uzyskasz odpowiedź na wszystkie ważne pytania, ale i podpiszesz polisę bez zbędnej zwłoki. Skontaktuj się z nami, jeśli szukasz właściwej polisy na życie.

Materiał zewnętrzny