Program do fakturowania – o czym warto wiedzieć przed zakupem?

Program do fakturowania – o czym warto wiedzieć przed zakupem?

Choć faktury musi wystawiać każda firma, nie ma tylko jednego sposobu realizowania tego zadania. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby robić to ręcznie, choć takie działanie jest obarczone większym ryzykiem błędu, a tym samym jest dziś znacznie mniej popularne niż kilkanaście lat temu. Do niedawna alternatywą dla samodzielnego wystawiania faktur było zlecenie tego zadania biuru rachunkowemu. Dziś możemy jednak zapoznać się z jeszcze jedną opcją, nie bez przyczyny uważaną za bardzo atrakcyjną. Jest nią możliwość skorzystania z opcji stwarzanych przez program do fakturowania.

Komu się przyda program do fakturowania?


Każdy podmiot gospodarczy musi dokumentować swoją sprzedaż, nic więc dziwnego, że każdy też powinien zainteresować się możliwościami profesjonalnego oprogramowania. W ostatnich latach, gdy przepisy prawa dość szybko się zmieniają, jest on ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, bo samodzielne wystawienie faktury staje się coraz bardziej kontrowersyjne.

program do fakturowania

Program do fakturowania nie jest rozwiązaniem obowiązkowym, systematycznie rośnie jednak liczba podmiotów, które nie wyobrażają sobie tego, aby nie mogły z niego korzystać. Tym, co za nim przemawia, jest przede wszystkim jego aktualność i intuicyjność. Oprogramowanie to znakomicie wpisuje się także w nurt znany jako księgowość online promujący rozwiązania pośrednie pomiędzy samodzielnym zarządzaniem całą firmę, a decyzją o przekazaniu księgowości podmiotowi zewnętrznemu. Oprogramowanie pozwalające na sprawne fakturowanie znacząco przyspiesza proces sporządzania dokumentacji. Minimalizuje ryzyko powstawania zaległości, pośrednio przyczynia się więc również do tego, że można utrzymywać lepsze relacje z klientami.

Program do fakturowania – jak wybrać go mądrze?


Programy do fakturowania można podzielić na kilka grup, obecnie jednak tym podziałem, który budzi największe zainteresowanie, jest ten, który mówi o programach darmowych oraz płatnych. Trudno jednak utrzymywać, że rozwiązania darmowe są, co do zasady, mniej lub bardziej atrakcyjne od płatnych. Każde należy analizować z dużą starannością starając się dostrzec zarówno jego dobre strony, jak i pewne niedociągnięcia. Kryteriami wyboru powinny być zresztą nie tylko liczba dostępnych funkcji i przystępność, ale i dopasowanie do indywidualnych potrzeb firmy. Oprogramowanie nie może generować ograniczeń, trudno jednak mówić o jego zasadności także wtedy, gdy ponosi się duże koszty związane z korzystaniem z niego, podczas gdy ono samo jest przeznaczone dla firmy znacznie większej niż nasza. Zobacz więcej na wFirma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.