Szklana witryna – klasyczny mebel na wyjątkowe przedmioty

Szklana witryna – klasyczny mebel na wyjątkowe przedmioty

Większość osób twierdzi, że witryna szklana to ponadczasowy mebel, którego elegancka forma zachwyca także dziś. 

Na lśniących półkach prezentujemy biżuterię w sklepach jubilerskich, eksponaty w muzeach i zastawę stołową w salonach. Omawiamy, jakie szklane witryny wybrać, udowadniając, że pasuje ona także do nowoczesnych wnętrz.

Eleganckie witryny szklane – bezpieczne, efektowne i stylowe

Mimo że witryna szklana może wydawać się delikatna, nic bardziej mylnego. Do jej produkcji używamy bowiem nie zwykłego szkła, ale szkła hartowanego. To nic innego jak szkło poddane obróbce cieplnej, które cechuje się zwiększoną wytrzymałością. W konsekwencji w razie ewentualnego rozbicia szkło rozpada się w drobny mak. Dzięki temu szklana witryna zmniejsza ryzyko pokaleczeń.

Drzwiczki zamykane na klucz zapewniają bezpieczeństwo znajdującego się w środku towaru. To ważne, zwłaszcza w przypadku drobnego i cennego towaru. To także świetne rozwiązanie jeżeli witryna szklana będzie w salonie. Jeśli mamy dzieci, dzięki opcji zamykania gabloty nasze pociechy nie dostaną się do jej zawartości.

Oprócz elementów zapewniających bezpieczeństwo, gabloty wyposażyliśmy też w elementy, które podkreślają eksponowane w niej przedmioty. Oświetlenie punktowe, oświetlone półki czy diody LED w wybranych kolorach kierują uwagę na wnętrze witryny. Wszystkie te dodatki możemy zastosować wg indywidualnych potrzeb w zależności od tego jakie produkty będą w niej umieszczane, w jakim pomieszczeniu, jakie funkcjonalności są dla nas najważniejsze.
 

witryna szklana w sklepie

Praktyczna witryna szklana od polskiego producenta

Na uwagę zwraca szerokie zastosowanie jakie mają szklane witryny. Choć mogą kojarzyć się nam z muzealnym wnętrzem, z powodzeniem pasują do różnych pomieszczeń w przestrzeni handlowej i prywatnej. W przypadku sklepów witryna szklana najczęściej znajduje zastosowanie w sklepach jubilerskich, aptekach, drogeriach. Gablota jako funkcjonalny mebel z pewnością dodaje eleganckiej oprawy markowemu, luksusowemu asortymentowi. Umieszczona w biurze uatrakcyjni biuro obsługi klienta i pomieści zdobyte nagrody i certyfikaty firmy(może warto przewidzieć dla niej reprezentatywne miejsce) , będąc wspaniałą wizytówką, która zainteresuje gości odwiedzających biuro. Przykładem zastosowania gabloty w przestrzeni mieszkalnej jest witryna drewniana kolekcjonerska – gablota na medale i szklana gablota na modele. Z kolei szklana witryna postawiona w salonie lub jadalni pomieści zastawę stołową i alkohol przeznaczony na specjalne okazje a także pozwoli wyeksponować mnóstwo rodzinnych bibelotów, rodzinne zdjęcia.
 

Nowoczesne szklane witryny sprawdzone jako wyposażenie sklepów

Gabloty i nowoczesne witryny oferowane przez ABM wykonane są ze szkła hartowanego, które zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. W serii W1 i W2 zastosowaliśmy konstrukcję z solidnych profili aluminiowych. Cokoły górne i dolne wykonujemy z płyty laminowanej w kilku kolorach do wyboru. Modele gablot różnią się ilością półek, rodzajem cokołów, rozmiarem czy zastosowanym oświetleniem. Wśród gablot znajdziemy też gabloty narożne, przeznaczone do ustawienia w rogu pomieszczenia. Dzięki bogatej ofercie z pewnością wybierzemy wymarzone szklane witryny lub gabloty. Zobacz poszczególne meble i modele witryny na stronie on-line biuro obsługi klienta czeka na Państwa kontakt. Zapraszamy na stronę https://www.abm.com.pl/sklepowe-witryny