Warunki kredytu hipotecznego

Warunki kredytu hipotecznego

Dla wielu z nas spełnieniem marzeń jest posiadanie własnego domu lub mieszkania. Swoje własne cztery kąty, urządzone według swojego pomysłu. Najlepiej bez sąsiadów lub z minimalną ich ilością.

Też należysz do takich osób?

Myślisz o tym dzień w dzień, ale finanse póki co na to nie pozwalają? Mamy podpowiedź, jak możesz pomóc swoim marzeniom. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być kredyt hipoteczny. Jest to długoterminowe zobowiązanie kredytowe, które można wziąć właśnie w celu zakupu lub budowy danej nieruchomości. Jest to obecnie jeden z bardziej popularnych sposobów na uzyskanie potrzebnych środków w tym właśnie celu. Zanim się jednak na niego zdecydujesz, trzeba poznać kilka warunków, które trzeba spełniać, aby go otrzymać. Przede wszystkim, aby uzyskać kredyt hipoteczny powinieneś mieć wysoką zdolność kredytową, która jest właściwie udokumentowana.

Warunki kredytu

Żaden bank na pewno nie zdecyduje się powierzyć takiego zobowiązania osobie, która nie będzie w stanie się z niego wywiązać. Musisz mieć także pozytywną historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej. Należy posiadać także wkład własny. Minimalnie wynosi on 10% wartości nieruchomości. Oprócz tego trzeba ustanowić hipotekę, która będzie zabezpieczeniem spłaty omawianego kredytu oraz inne, dodatkowe zabezpieczenia. Na koniec trzeba również zebrać wszystkie dokumenty, które są wręcz niezbędne do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny, ale to już jest chyba dość oczywiste. Jak widzisz, jest kilka warunków, które należy spełnić. Pamiętaj, że jest to ważne, długo terminowe zobowiązanie – minimalny okres to 5 lat, natomiast maksymalny 35 lat. Od Twoich zdolności finansowych, posiadanego majątku oraz wkładu własnego zależy jednak w jakiej wysokości bank zaoferuje Ci kredyt i na jakich warunkach. Dlatego przed podjęciem tak ważnej decyzji dobrze się przygotuj. Znasz już warunki, które trzeba spełnić, reszta zależy od Ciebie.

Biznes, finanse – firma-wnecie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.