Trudno wyobrazić sobie dziś funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez samochodu. Mało tego, samochód firmowy to często także ważny element, który wpływa na jej profesjonalny i pozytywny wizerunek. Nie inaczej jest w przypadku samochodu dostawczego, na który decyduje się bardzo wiele rożnych firm zarówno mniejszych, jak i większych.
Samochody dostawcze dla małych i dużych firm
Pod pojęciem samochodu dostawczego rozumie się samochód, który będzie służył do przewożenia ładunków, a jego masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. Są to więc wszystkie popularne, tzw. „dostawczaki”, zazwyczaj białe lub czarne, które codziennie w ogromnej liczbie przemierzają drogi całego świata. I nic w tym dziwnego – samochody dostawcze to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które nie tylko zajmują się codziennie przewożeniem ładunków, ale również prowadzą inną działalność, a taki samochód jest im niezbędny między innymi do przewiezienia w inne miejsce narzędzi pracy lub nawet towaru do klienta. Dlatego też z samochodów dostawczych takich jak VW Caravelle korzystają zarówno firmy zajmujące się sprzedażą, np. mebli czy sprzętu AGD, a także firmy usługowe takie jak remontowe czy budowlano-wykończeniowe.
Samochody dostawcze – jak nabyć je dla swojej firmy?
Dostawczaki to również samochody drogie – nawet zakup używanego może być może być bardzo dużym obciążeniem dla firmy, szczególnie gdy dopiero zaczyna swoją działalność. Zakup samochodu związany jest więc ze sporym ryzykiem, a nawet obarczony możliwością wzięcia obciążającego kredytu. Dlatego właśnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się leasing samochodów dostawczych, na który może zdecydować się zarówno firma, jak i klient prywatny, choć w tym pierwszym przypadku korzyści dla firmy są bardzo duże. Takie rozwiązanie obejmuje nabycie dostawczaka dowolnej marki, np. VW Caravelle, który może być zarówno całkiem nowy, jak i używany. Jeśli chodzi o używane samochody dostawcze, to są to stosunkowo młode modele, np. 2 – 4 letnie. Taka forma nabycia samochodu na użytek swojej firmy ma bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim nie potrzeba wkładu własnego jak w przypadku kredytów bankowych, a wszystkie formalności można załatwić dosłownie w ciągu jednego dnia. Ponadto firmy mają z tego jeszcze większe korzyści, ponieważ comiesięczne raty, które ponosi się za użytkowanie samochodu, można bez problemu wliczyć w przychody. W konsekwencji więc takie rozwiązanie dla przedsiębiorstwa jest znacznie korzystniejsze i przede wszystkim tańsze. Po wygaśnięciu umowy istnieje możliwość wykupienia używanego samochodu lub po prostu wypożyczenie kolejnego samochodu, np. takiego, który jeszcze lepiej będzie wpisywał się w potrzeby firmy.
Samochód dla potrzeb Twojej firmy
Nic dziwnego, że taki sposób nabywania nowego samochodu dla przedsiębiorstwa cieszy się coraz większym zainteresowaniem – jest to jedno z najkorzystniejszych pod względem finansowym rozwiązań. Ponadto każda firma ma możliwość dopasowania dostawczaka idealnie pod swoje potrzeby i preferencje. Dostępne są różnorodne marki oraz modele, więc otrzymujemy i użytkujemy taki pojazd, który był w naszym zamyśle, i który najlepiej odpowiada potrzebom naszej firmy. Zanim jednak zdecydujemy się na taką formę nabycia nowego pojazdu dla firmy, to warto zapoznać z co najmniej kilkoma takimi ofertami – różnice w kosztach mogą być całkiem spore, a chodzi przecież o to, aby wybrać najkorzystniejszą propozycję dla naszej firmy – to gwarancja pełnej satysfakcji oraz inwestycja w rozwój.