Transport z Chin do Polski – dlaczego się opłaca?

Transport z Chin do Polski – dlaczego się opłaca?

Towary z Chin są do kupienia w Polsce od wielu lat. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na niskie ceny. Chińskie nie oznacza, że muszą to być przedmioty niskiej jakości. Coraz więcej osób importuje z Chin wysokiej klasy przedmioty codziennego użytku, które są solidnie wykonane i mogą posłużyć wiele lat. Kto może importować z Chin?

Transport z Chin do Polski

Wiele polskich firm zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży produktów chińskich. Dzięki temu można na portalach aukcyjnych, w sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć szeroką ofertę towarów pochodzących od chińskich producentów. Z racji dużej popularności coraz większa liczba osób decyduje się na transport z Chin bez pośredników. Taka działalność jest opłacalna i pozwala zaoferować jeszcze tańsze produkty. Można także będąc właścicielem takiej firmy, sporo zarobić. Trzeba jedynie przeprowadzić dokładną analizę rynku i znaleźć atrakcyjne produkty, które wyróżniają się na tle innych.

Jak importować z Chin?

Każdy może rozpocząć sprowadzanie towarów z Chin. Należy założyć działalność gospodarczą, uzyskać numer EORI i zarejestrować się w BDO, a następnie znaleźć dostawcę i podpisać z nim umowę. Wydaje się proste i w zasadzie takie jest. Jak przy każdej działalności, należy być uważnym. Przede wszystkim przed otwarciem firmy dobrze jest zbadać rynek i stworzyć biznesplan. Szukając dostawcy w Chinach, należy dokładnie go sprawdzić, a w szczególności zwrócić uwagę na jakość oferowanych przez niego towarów. Przed podpisaniem umowy należy poprosić o przesłanie próbek. W umowie muszą być zawarte wszystkie uzgodnienia, aby w razie potrzeby można było zareklamować towar.

Co warto transportować z Chin?

Zawsze opłaca się sprzedawać dobrej jakości produkty w niskiej cenie. Takich na rynku azjatyckim nie brakuje. Z Chin najczęściej importuje się drobny sprzęt elektroniczny, dekoracje do domu i ogrodu, artykuły dla zwierząt, zabawki i ubrania. Dużym zainteresowaniem cieszą się także sztuczna biżuteria i gadżety. Należy pamiętać, że importować można jedynie te produkty, które mają odpowiednie certyfikaty i atesty dopuszczające je do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Jest także dość pokaźna lista produktów zabronionych, których wwóz na teren Polski grozi nałożeniem dużej grzywny. Na pewno nie warto importować niskiej jakości towarów, gdyż może i na początku będą się sprzedawać, jednak żaden klient drugi raz nie będzie chciał skorzystać z oferty takiego sprzedawcy.

Dlaczego warto importować towary z Chin?

Założenie własnej działalności gospodarczej pozwala być panem dla samego siebie. Nie trzeba słuchać szefa i pracować wtedy, gdy on każe. Można samodzielnie ustalać swój harmonogram. Import z Chin jest bardzo ciekawym zajęciem. Przede wszystkim można nauczyć się nowych rzeczy. Jest to także dobra okazja, aby nawiązać ciekawe kontakty. Dzięki współpracy z chińskimi dostawcami można cały czas śledzić, co nowego dzieje się na rynku azjatyckim i jakie trendy się tam pojawiają. Dodatkowo prowadząc taką działalność, można sporo zarobić.