Skup samochodów odkupi każde Twoje auto, bez względu na rodzaj i stan

Skup samochodów odkupi każde Twoje auto, bez względu na rodzaj i stan

Często, gdy planujemy sprzedać pojazd, zależy nam na czasie oraz na braku problemów. Sprzedanie starych samochodów osobom prywatnym potrafi generować rozmaite komplikacje. Czasami więc lepiej dostać za niepotrzebny pojazd trochę mniej gotówki, a zamiast tego oddać go w pewne ręce. Takim pewnym biznesem, który skupi praktycznie każdy nasz pojazd, jest skup samochodów.

Autoskup

Praktycznie każdy szanujący się skup aut działa na takiej zasadzie, że przyjmie dosłownie każdy model, każdą markę i w każdym stanie. Wszystko jest kwestią ceny. Jest to też więc świetne rozwiązanie dla aut, z których sprzedażą w inny sposób jest spory problem, na przykład niesprawnych, niekompletnych i tak dalej. Zazwyczaj do skupu oddawane są auta osobowe, bo takich jest najwięcej na naszych ulicach, ale nie jest to reguła, bo auta dostawcze także jak najbardziej tam sprzedamy. Prawdziwą perełką takich komisów jest jednak to, że większość z nich skupuje także auta powypadkowe, z którymi właściciel nie ma już co zrobić, bo nie opłaca się ich naprawiać, a oddać na złom szkoda.

Gdy dokonujemy transakcji ze skupem pojazdów, to robimy to z oficjalnie i legalnie działającą firmą, gdzie przygotowywana jest ważna umowa kupna-sprzedaży takiego pojazdu. Wszystko jest więc dopięte na ostatni guzik pod względem prawnym i możemy być pewni tego, że przy sprzedaży auta zrzekamy się też prawnie wszelkich problemów, jakie jego dalsze posiadanie może generować. Nikt nas też nie oszuka – proponowana cena zazwyczaj jest najwyższą możliwą, jaką można dostać za dany typ, model i stan, pamiętając oczywiście o tym, że taki skup też musi swoje zarobić na prowizji. Plusem jest jednak fakt, że gotówkę za pojazd dostajemy od razu i w całości – albo do ręki, jeżeli tak wolimy, albo na przykład przelewem, jeżeli z kolei takie jest nasze życzenie.

Jak działa skup samochodów?

Szanujący się skup samochodów pracuje też w taki sposób, że to jego przedstawiciele dojeżdżają do klienta, a nie na odwrót, klient do skupu. Po pierwsze chcą być oni konkurencyjni, a po drugie skupują przecież często auta, które nie nadają się do jazdy i jest na przykład potrzebna laweta, by je przetransportować. Zazwyczaj takie skupy działają na terenie jednego, wybranego województwa, w obrębie którego mają siedzibę, albo też deklarują się, że jeżdżą na przykład w promieniu iluś tam kilometrów.

Co więcej, cała sprawa załatwiana jest szybko, bo przedstawiciele skupu dojeżdżają na miejsce jeszcze tego samego dnia (wiele skupów działa siedem dni w tygodniu), nawet w przeciągu dwóch, trzech godzin, a decyzję o kupnie podejmują na miejscu i natychmiast. Sam przyjazd do klienta, jego samochodu i wycena go jest oczywiście darmowa, choć wcześniej musimy poinformować skup (na przykład telefonicznie lub za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej), jaki konkretnie typ pojazdu mamy do sprzedania, jaki jest jego stan, rocznik i tak dalej.

Jak więc widać, usługi takiego skupu pojazdów są przeznaczone głównie dla trzech typów klientów z pojazdami wystawionymi na sprzedaż. Pierwszy typ to ludzie, którym się spieszy i nie mają czasu ani ochotę czekać miesiącami na dobrą ofertę, bo na przykład chcą szybko kupić nowe auto. Drugi typ to ci, którzy ze względów prawnych obawiają się sprzedać pojazdu pierwszej-lepszej osobie prywatnej, bo na przykład mają z takimi transakcjami niemiłe doświadczenia i różne problemy. I w końcu trzecia grupa to ludzie, których auto jest w na tyle złym stanie, czyli uszkodzone, powypadkowe, niekompletne, że raczej w ogóle nie znajdą żadnego kupca poza profesjonalnym skupem aut w swoim województwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.